O nas | About us

Hodowla kotów rasy Maine Coon – Fluffy Coons * PL | Maine Coon Cattery

Od jednego Maine Coon’a się zaczyna

It starts from one Maine Coon cat

Jesteśmy domową hodowlą kotów rasy Maine Coon. Kotami tej rasy zajmujmy się od 2006 r., kiedy to przywieźliśmy z miasta Krakowa Edzię – naszą pierwszą koteczkę. Obecnie w hodowli mamy jeszcze inne kotki – Czesię, która przyjechała do nas z wrocławskiej hodowli w 2007 r., Wiesię pierwszą kotką z naszym przydomkiem hodowlanym, córkę Edzi z jej pierwszego miotu oraz Stasię, która również jest naszą wychowanką, córką Czesi.

W 2009 r. nasza hodowla powiększyła się również o kocura, olbrzymiego czarnego Mietka, przywiezionego z niemieckiej hodowli z okolic Hamburga. Mietek.

W 2013 zamieszkały z nami jeszcze do nas Kazia z Nowosybirska, Franka z Białegostoku i Odessa z naszej hodowli 🙂

A w kolejnym roku nasza rodzina powiększyła się o oraz Ryśka z Poznania, Romkę z Sochaczewa oraz nasze wychowanice Roxette, Władkę i Popi.

Nasze koty są przyjacielskie, towarzyskie i bardzo aktywne. Po angielsku zwykło się mówić, że kot rasy Maine Coon to dla człowieka nie „pet” ale „companion” i my możemy podpisać się pod tym stwierdzeniem. Np. nikogo nie powinien dziwić kot tej rasy aportujący zabawki.

Nasze koty są pełnoprawnymi domownikami. Często i skutecznie wyrażają swoją aprobatę bądź dezaprobatę dla proponowanych przez nas zabaw i innych uciech czy choćby oferowanego danego dnia menu. Niejednokrotnie narzucają nam przedmiot i formę zabawy przynosząc wybraną zabawkę i oczekując na partnerską współpracę. Drugą stroną medalu jest to, że kotki wybierają także porę zabawy, która zupełnie przypadkiem wypada akurat w tak dogodnej porze, jak środek nocy.

Praca hodowcy jest z jednej strony przyjemna i pełna radości, gdy można patrzeć i cieszyć się dorastaniem kociąt. Z drugiej strony jest bardzo absorbująca i często ciężka, a „efektu naszej pracy”, czyli dorosłych kotów z naszej hodowli, często nie możemy podziwiać. Dlatego wszystkie doniesienia i zdjęcia naszych wychowanków sprawiają nam zawsze dużo radości. My wolimy mówić, że „jesteśmy producentami szczęścia”, jak dotąd właściciele kociaków z naszej hodowli się pod tym podpisują, co nas ogromnie cieszy.

Hodując koty staramy się dokładać wszelkich starań, by koty z naszej hodowli były godnymi przedstawicielami rasy Maine Coon, zarówno z wyglądu (odpowiadały, międzynarodowemu standardowi rasy) oraz z charakteru, staramy się by nasze kociaki były towarzyskie, dobrze socjalizowane i bardzo kontaktowe.

Dokładamy wszelkich starań by maluchy wychodzące z naszej hodowli nie tylko były ładne i zdrowe, ale przede wszystkim szczęśliwe – bo wtedy mogą wnieść więcej szczęścia do swoich nowych domów.

W trosce o dobry rozwój kotów staramy się zapewnić naszym kotom nie tylko dobre karmy i opiekę weterynaryjną, ale również warunki bytowe, dlatego w naszym domu mamy pomieszczenia przygotowane specjalnie dla naszych puszystych dzieci, oczywiście mają dostęp do wszystkich innych pomieszczeń.

 

Nasza hodowla jest zarejestrowana w Stowarzyszeniu Miłośników Kotów Żory, zrzeszonym w krajowej federacji Felis Polonia, która jest członkiem Międzynarodowej Federacji Felinologicznej FIFe – największej i najpoważniejszej organizacji felinologicznej na świecie.

Zdrowie naszych kotów jest dla nas najważniejsze. Nasze koty posiadają aktualne szczepienia ochronne i są przebadane z wynikiem negatywnym w kierunku chorób wirusowych FIV i FeLV, a także w kierunku chorób serca HCM, nerek PKD mięśniowe SMA oraz w miarę możliwości HD, wszystkie badania powtarzane są regularnie. Stałą opiekę nad naszą gromadką sprawują lekarze weterynarii: lek. wet. Katarzyna Jakubowska, dr n. wet. Cezariusz Hułas.

Polecamy Państwu Gabinet weterynaryjny Katarzyny i Adama Jakubowskich w Sochaczewie.Są to lekarze weterynarii których darzymy największym zaufaniem! Centrum Weterynaryjne – ul. Długa 1, Sochaczew, kontakt telefoniczny 512 786 743 .

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę opiekę.”

Ustawa o ochronie zwierząt

Zobacz również

Nasze kocięta | Our kittens
Nasze kotki | Our females
Nasze kocury | Our males, tomcats

 

Polecamy:

 

 

Mamy, lubimy i bardzo polecamy !!!

Dodaj komentarz | Add comment